Artykuły

Co robić po lekcjach, czyli jak młodzież powinna spędza czas wolny

Telewizja, gry komputerowe, kino, wizyty w galeriach handlowych i spotkania towarzyskie. To najpopularniejsze sposoby, w jakie młodzi Polacy spędzają czas wolny od lekcji i obowiązków domowych. Czy jest w tym coś niewłaściwego? Czy powinniśmy ingerować w wybory, jakich dokonuje młodzież organizując sobie przyjemności?

Jak pomóc w walce z nałogami?

Nałóg. Silna, chorobliwa potrzeba wykonywania jakiejś czynności lub zażywania jakiejś substancji. Uzależnienie. Stan, z którego osoba dotknięta tą przypadłością nie potrafi wyrwać się bez pomocy z zewnątrz. Błędne koło... Niestety to problem znany od lat, z którym bardzo trudno jest walczyć.

Jak nie utonąć… w śmieciach

Pudełka, butelki, słoiki, plastikowe opakowania, resztki jedzenia, stare ubrania… Bez chwili zastanowienia wyrzucamy wszystko to, co już nam nie jest potrzebne, co się popsuło, co nam się znudziło, a liczba odpadów w naszym kraju rośnie w zastraszającym tempie.

Społeczeństwo obywatelskie – kraj, w którym obywatele kreują rzeczywistość

Czy chcielibyście żyć w kraju przyjaznym obywatelom, w którym potrzeby ludzi są zaspokajane, a żyjące w nim osoby z troską dbają o wspólne dobro i o siebie nawzajem? Czy w ogóle możliwe jest istnienie takiego idealnego państwa? Zapewne nie… ale jest to cel, do którego trzeba dążyć – wtedy mamy szansę zmienić na lepsze otaczającą nas rzeczywistość.

Od czego zacząć, czyli co wiemy o problemach społecznych

Jeżeli czytasz ten artykuł to najprawdopodobniej zdecydowałeś się wziąć udział w projekcie „Młodzi liderzy działają lokalnie”. Jeżeli tak – serdecznie gratulujemy! Twoje zaangażowanie obywatelskie, zainteresowanie jakością życia lokalnej społeczności i zapał są godne pochwały. Oby tak dalej :)

(Jeżeli nie, najwyższy czas, żebyś poważnie przemyślał ideę naszego projektu i jak najszybciej się do niego zgłosił - formularz rejestracyjny dostępny jest TUTAJ. Być może ten artykuł cię do tego przekona).

Tak więc zdecydowałeś się pomóc sobie i innym, chcesz zmienić na lepsze swoje otoczenie… Jak się do tego zabrać? Zacznij od zgromadzenia wiedzy o tym czym są problemy społeczne i jak je identyfikować.

Subskrybuje zawartość