Klub wolontariusza Interkl@sy

Wersja do wydrukuSend to friend

Co to za Klub?

Klub Wolontariusza Interkl@sy to forma kontynuacji projektu „Młodzi liderzy działają lokalnie” stworzona dla jego uczestników. To propozycja dla młodych ludzi, którzy chcą angażowania się w sprawy publiczne i społeczne, dawać dobry przykład innym, realizować swoje pomysły dotyczące rozwiązywania problemów społecznych, a także diagnozować nowe problemy i szukać ciekawych i skutecznych rozwiązań.

Jak założyć taki Klub?

  • Jeśli brałeś/łaś wraz z grupą znajomych udział w naszym projekcie, wystarczy, że Twoja grupa zgłosi chęć kontynuacji współpracy z Interkl@są jako Regionalny Klub Wolontariusza Interkl@sy.
  • Jeśli nie brałeś/łaś udziału w projekcie, możesz stworzyć swoją grupę, przesłać do nas przykładowy problem wraz z propozycjami jego rozwiązania i informacją o chęci dołączenia do Klubu.
  • Możesz się zgłosić również w pojedynkę – bez grupy. Być może razem uda nam się ją stworzyć?

Co zyskujecie?

  1. Dalsze wsparcie merytoryczne od zespołu Interkl@sy. Możecie się zgłaszać do nas z pytaniami i problemami. W miarę swoich możliwości pomożemy lub odeślemy do odpowiedniej organizacji lub instytucji.
  2. Razem z nami możecie tworzyć bazę artykułów i dobrych praktyk. Dajemy Wam możliwość pochwalenia się swoimi dokonaniami i wyrażenia opinii na różne tematy na łamach strony www.detektywi.interklasa.pl.
  3. Pomoc we wprowadzaniu niektórych z zaproponowanych rozwiązań w życie. Możecie liczyć na dobrą radę, a często konkretną pomoc. Możecie np. wraz z Interkl@są napisać projekt w regionie i zdobyć dofinansowanie na swoje działania. Możemy Wam też pomóc we wprowadzeniu w życie pomysłów związanych np. ze stronami internetowymi dotyczącymi różnych problemów społecznych, sposobów na spędzanie czasu wolnego, itp.
  4. Wymiana doświadczeń między regionami. Będziemy dbać o umożliwienie kontaktu i wymiany doświadczeń z innymi Regionalnymi Klubami Wolontariuszy Interkl@sy. Dzięki temu macie szansę na nawiązanie nowych znajomości i uczenie się od siebie nawzajem.
  5. Możliwość dyskusji o problemach społecznych. Dostarczamy Wam pakietu narzędzi, które umożliwiają dyskusję na temat zdiagnozowanych problemów społecznych. Możecie opisać problem i dowiedzieć się co myślą o nim inni lub jak to wygląda w innych regionach, spytać o radę lub skomentować czyjeś działania. Tym celom służą:

Zgłoszenia do Klubu Wolontariusza Interklasy prosimy kierować mailowo na adres klub.wolontariusza@interklasa.pl, lub wypełniając formularz.