Brak możliwości wpływania na rzeczywistość

Wersja do wydrukuSend to friend
Rozwiązania: 
0
Opis problemu: 

Patrzę w lustro i widzę siebie, tego samego małego gówniarza, który kiedyś obiecał sobie, że podbije świat.

Potem patrzę na ludzi w około – dorosłych, starców i emerytów. Oni też kiedyś marzyli o wielkiej sławie i karierze, ale czemu tego celu nie osiągnęli? Kiedy przestali marzyć i osiedlili się na mieliźnie szarej codzienności?

Proponowane rozwiązania: 

W życiu każdy z nas ma prawo wyrazić własne zdanie, albo coś nam się podoba, albo nie. Kiedy z czegoś jesteśmy zadowoleni i jest dla nas pozytywne – nie musimy nic zmieniać, lecz kiedy z czymś się nie zgadzamy – nic nie robimy po to, by to zmienić. Dobrze jest zapalić światło, ale wygodniej wyklinać ciemność.

Wielu dorosłych prowadzi teraz politykę miłości z młodzieżą. Powtarzają do granic możliwości utarty slogan, że liczą się z naszym zdaniem i mamy realny wpływ na wszystkie zmiany, które mają pozytywny skutek. Mógłbym wymienić tu wiele problemów, z którymi spotkałem się na codzień: przemoc w szkołach, ksenofobia, która w naszym kraju staje się religią, czy policja nadużywająca swojego prawa, ale nic nie zrobię, żeby to zmienić. Dlaczego?

Bo dla wyższych urzędników jestem tylko odbiorcą, konsumentem, pasożytem i wypełniaczek tego świata. Oni nigdy nie będą się liczyć z moim zdaniem, to ja ich wyprzedzę i nie dam im do tego możliwości. Swoje przemyślenia na temat „lepszego świata” zachowam dla siebie, bo najpiękniejsze marzenia to takie, których nigdy nie urzeczywistniamy i zachowujemy je w sercu do końca życia.

Położenie geograficzne
Miejscowość: 
Warszawa
Województwo: 
mazowieckie
Szerokość geograficzna: 
52.2306
Długość geograficzna: 
20.9026