Kłopoty finansowe kolegi/koleżanki i ich rodzin

Wersja do wydrukuSend to friend
Rozwiązania: 
4
Opis problemu: 

Warszewo to dość zamożna dzielnica, jednak i tu mieszkają rodziny, które mają kłopoty finansowe. Wśród bogatych rówieśników dzieci te nie czują się zbyt dobrze. Należy to zmienić.

Proponowane rozwiązania: 
  • uwrażliwienie rówieśników na kwestię biedy - przeprowadzenie pogadanek, lekcji wychowawczych na ten temat, zachęcenie polonistek z naszej szkoły, by wybierając lektury szkolne, zwracały uwagę na to, czy pojawia się w nich ubogi, pozytywny bohater, albo czy jest w nich w jakiś sposób poruszony problem biedy
  • zaopatrzenie biblioteki szkolnej w książkę „Przewodnik po biedzie”, która w prosty, fajny sposób wyjaśnia czym jest bieda,zachęcanie kolegów i koleżanek do jej przeczytania, zamieszczenie w "Wesołej Siódemce" jej recenzji
  • pomoc szkolnemu oddziałowi Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w organizacji festynu charytatywnego. Festyn „Spotkania rodzinne i nie tylko” jest organizowany w naszej szkole od 11 lat, pieniądze są przeznaczane na zakup artykułów do paczek na dofinansowanie zielonej szkoły, wyjść szkolnych, wycieczek, ferii zimowych i inne doraźne problemy ubogich dzieci. Jako redakcja gazetki szkolnej wsparliśmy festyn 2-stronicową relacją z jego przebiegu,
  • włączenie się do akcji Samorządu Szkolnego, który w tym roku szkolnym wymyślił i przeprowadził akcję „Zamiast kwiatka dla nauczyciela – pomoc dla przyjaciela” w Dzień Nauczyciela. Zebrane pieniądze zostały przeznaczone na pomoc dla najuboższych kolegów/koleżanek (oczywiście anonimowych).
Położenie geograficzne
Miejscowość: 
Szczecin
Województwo: 
zachodniopomorskie
Szerokość geograficzna: 
53.4673
Długość geograficzna: 
14.5357