Wyniki II edycji konkursu „Detektywi Społeczni”

Wersja do wydrukuSend to friend

Zgłoszenia nadesłane do II edycji konkursu „Detektywi Społeczni” przerosły nasze oczekiwania. Konkurencja była znacznie większa niż w zeszłej edycji, a wiele zgłoszonych problemów wyróżniało się bardzo wysoką jakością. Zgodnie z regulaminem wybrano dziesięć zespołów, które zakwalifikowały się do oceny Jury: 3Pak, Eurogadzki, Filozofowie Przyszłości, Młodzi Aktywni, Kulturalni na Tropie, SKE Młodzież dla Europy, Wesołą Siódemka, Zuzia-squad, Gimnazjaliści :) i Parszywa Piątka.

W dniu 30 grudnia Jury w składzie: Anna Kobiela (przewodnicząca), dr Katarzyna Maniszewska, Teodor Sobczak, Michał Lewandowski zdecydowało o przyznaniu I Miejsca w drugiej edycji konkursu „Detektywi Społeczni” zespołowi SKE Młodzież dla Europy. Zespół ten uzyskał największą ilość punktów: 47. Na dodatkowe wyróżnienie zasługuje fakt, iż zespół ten otrzymał Wyróżnienie w I edycji konkursu. Do drugiej edycji zgłosił kolejne problemy, których diagnoza i proponowane rozwiązania były na jeszcze wyższym niż poprzednio poziomie. Daje to dużo nadziei w związku z dalszą aktywnością młodych liderów. Uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 3 im. Józefa Piłsudskiego w Radomsku w nadesłanych zgłoszeniach pokazują, że mają wiele energii i zapału do zmieniania świata na lepsze i – co bardzo cenne – chcą tym zarażać innych. Życzymy Wam dużo wytrwałości!

Na wyróżnienie decyzją Jury zasłużył również zespół Młodzi Aktywni z Jasionówki (woj. podlaskie), który otrzymał 45 punktów. Członkowie zespołu otrzymają nagrody książkowe. W zgłoszonych problemach widać znaczną dawkę patriotyzmu lokalnego i zaangażowania w sprawy najbliższej społeczności. Życzymy Wam, aby Jasionówka dzięki Waszym działania stała się jeszcze piękniejszym i bardziej przyjaznym miejscem do życia.

Dodatkowo przewodnicząca Jury – Anna Kobiela, postanowiła ustanowić wyróżnienie specjalne i nagrodę książkową dla Michała Piontke z Gimnazjum nr 85 w Warszawie, za odważne wyrażenie swojego zdania w zgłoszeniu pt. „Brak możliwości wpływania na rzeczywistość”. Mamy nadzieję, że ten i kolejne projekty Interkl@sy pomogą zmienić zdiagnozowaną przez Michała sytuację. Michale – życzymy Ci, abyś pielęgnował swoje wewnętrzne marzenia, aby nigdy nie umarły i trafiły na podatny grunt, na którym będą mogły wykiełkować, a w przyszłości dać owoce.

Wszystkich uczestników zachęcamy do kontynuowania aktywności w ramach Klubów Wolontariuszy Interkl@sy. Aby dowiedzieć się jak założyć taki klub i jaką pomoc możecie od nas uzyskać – skontaktujcie się z koordynatorem projektu: anna.kobiela@interklasa.pl.